wave

DERMAMELAN

Dermamelan®to medyczna terapia depigmentacyjna która stopniowo i bardzo skutecznie eliminuje przebarwienia, działając bezpośrednio na melaninę nagromadzoną w wierzchnich warstwach skóry, a takze działając na przyczyny powstawania przebarwień. Efekt terapii jest pełny i trwały.

Leczenie składa się z sesji zabiegowej w gabinecie oraz 4-miesięcznej kuracji domowej.

  • Sesja w Klinice – po postawieniu właściwej diagnozy rozpoczyna się pierwszą sesją w gabinecie – nakłada się dwie maski o intensywnym działaniu depigmentacyjnym.
  • Kuracja w domu – kontynuacja kuracji w domu, poprzez zastosowanie kosmeceutyków uzupełniających zabieg gabinetowy, działających depigmentująco i długotrwale regulujących nadprodukcję melaniny.

Jakie są zalety tej kuracji w porównaniu z innymi metodami leczenia depigmentacyjnego?

  • Inne metody, takie jak laser lub peeling, działają naprawczo na same plamy, usuwając pigment nagromadzony w skórze, jednak nie zapobiegają ponownemu wystąpieniu plam. Kuracja dermamelan® ma działanie podwójne, nie tylko naprawcze, ale również regulujące, co pozwala wpływać na przyczynę problemu i kontrolować nadmierne wytwarzanie pigmentu, aby uniknąć ponownego wystąpienia przebarwień.

Czy leczenie jest całkowicie bezbolesne?

  • Jest to proces, w którym odnowa skóry przebiega stopniowo i w sposób kontrolowany. W początkowej fazie oraz po zabiegu w klinice skóra jest zaczerwieniona i możesz odczuwać ciepło, ale są to łagodne, spodziewane reakcje, które ustępują w ciągu 24–48 godzin. Podczas fazy domowej normalne jest doświadczenie lekkiego łuszczenia się skóry, a czasem może występować zwiększona wrażliwość. Efekty te ustępują dzięki stosowaniu produktów do użytku domowego zaleconych przez specjalistę.

Czy leczenie można pogodzić z codziennymi czynnościami?

  • Ze względu na to, że jest to nieinwazyjne, miejscowe leczenie, ani ono, ani powiązane z nim objawy nie zakłócają prowadzenia zwykłego życia. Należy jednak dostosować niezbędną codzienną rutynę, tak aby przestrzegać schematu kuracji domowej, a także, na ile to możliwe, unikać ekspozycji na słońce.

Czy plamy znikną całkiem i na zawsze?

  • Plamy ulegają bardzo znacznemu zmniejszeniu; jednak w miejscu, w którym kiedyś była plama, zawsze będzie tendencja do jej ponownego wystąpienia. Z tego powodu kluczowe jest stałe stosowanie fotoochrony, zabezpieczającej przed ponowną pigmentacją. Ponadto w niektórych bardziej złożonych typach hiperpigmentacji zalecane jest utrzymanie schematu kuracji domowej jako leczenia podtrzymującego; decyduje o tym specjalista.

Jaka jest najlepsza pora roku na przeprowadzenie kuracji?

  • Aby uzyskać jak najlepszy efekt, najlepiej wybrać czas po sezonie letnim, aby uniknąć bezpośredniego, mocnego promieniowania słonecznego podczas kuracji. W obszarach, gdzie nie można uniknąć nasłonecznienia, zalecane jest unikanie bezpośredniej ekspozycji, stosowanie nakrycia głowy oraz odpowiednich specjalnych środków do fotoochrony.